G Suite , Google tarafından abonelik tabanlı olarak sunulan, bulut bilişim verimliliği ve iletişim ve iş birliği sistemi araçları ve yazılımıdır.

       Vikipedi

G Suite, Kurumsal Firmalarda birlikte çalışmayı çok daha kolay hale getiriyor.Gerçek zamanlı olarak ortak çalışma yapın.İnternet’e bağlı olsun veya olmasın, farklı cihazlarda dokümanlar, e-tablolar ve slaytlar üzerinde kolayca çalışın.Ekip arkadaşlarınızla veya şirketinizin dışındaki kişilerle tek dosya üzerinde çalışın. Diğer kişiler yazarken düzenlemeleri görün, yerleşik sohbet üzerinden haberleşin ve yorumlar ekleyerek sorular sorun.Aynı anda birden çok kişi çalışabilir ve yapılan her değişiklik otomatik olarak kaydedilir.

G Suite , işletmeler için Google tarafından oluşturulan bir web uygulamaları paketidir. G Suite hesabınız, tercih edilen alan adınızda Gmail’e ve kullanıcı başına 30 GB’lık Google Drive depolama alanına erişmenizi sağlar. G Suite aracılığıyla, bütün Google uygulamalarına da erişebileceksiniz: Takvim, Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar, Formlar, Siteler, Hangout ..vs

G Suite , profesyonel e-posta, çevrimiçi depolama alanı, paylaşılan takvimler, video toplantıları ve daha fazlasını sunar. G Suite, işbirliğini basit ve etkili hale getirir. E-tabloları ve dokümanları paylaşma, Hangouts ile video konferansları oluşturma ve anlık mesajlaşma kullanma olanağına sahip olacaksınız. Ayrıca takvimleri başkalarıyla paylaşabilir ve toplantıların planlamasını kolaylaştırır.

Bütün işletmeler için ideal olan G Suite, başarılı olmanıza yardımcı olacak birçok araç sağlayacaktır.G Suite’ in  harika mobil araçları içermektedir. Tüm uygulamalar cep telefonlarında ve tabletlerde (iOS veya Android), Windows, Mac veya Linux bilgisayarlarda kullanılabilir.